"ევროპის უნივერსიტეტის" მაგიდის ჩოგბურთის ტურნირის გამარჯვებული ენჩით მეთიუსი გახდა
"ევროპის უნივერსიტეტის" სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა მომსახურების ცენტრისა და სტუდენტური თვითმმართველობის ინიციატივით გამართული მაგიდის ჩოგბურთის ტურნირი დასრულდა.
ტურნირი სამი ეტაპისგან შედგებოდა, პირველ ეტაპზე ერთმანეთს ქართველი სტუდენტები და კლუბების წევრები დაუპირისპირდნენ, მეორე ეტაპზე კი ანალოგიურ ფორმატში ერთმანეთს "ევროპის უნივერსიტეტის" უცხოელი სტუდენტები შეხვდნენ.
ორივე ეტაპის შედეგად გამოვლინდა 4-4 საუკეთესო მოთამაშე და მათ ძალები ერთმანეთის წინააღმდეგ ტურნირის დასკვნით, მე-3 ეტაპზე, 7 ივნისს გამართულ "სუპერ თასზე“ მოსინჯეს.
"ევროპის უნივერსიტეტის" მაგიდის ჩოგბურთის ტურნირის ჩემპიონი, ინდოელი სტუდენტი ენჩით მეთიუსი გახდა, მეორე პოზიცია "ევროპის უნივერსიტეტის" ფუტსალის კლუბის წევრმა კახაბერ გოგოხიამ დაიკავა, მესამე ადგილზე კი უკრაინელი სტუდენტი მაჰმუდ ჰუსეინი გავიდა.
გამარჯვებულებს "ევროპის უნივერსიტეტისგან" მედლები და ორენოვანი სერტიფიკატები გადაეცათ, ასევე პირველ ადგილზე გასულმა "სითი მოლის" 150-ლარიანი სასაჩუქრე ბარათი, მეორეადგილოსანმა 100-ლარიანი, მესამე ადგილოსანმა კი 50-ლარიანი სასაჩუქრე ბარათი მიიღო.

The winner of the European University Table Tennis Tournament is Anchith Matthews
The table tennis tournament was held at the initiative of the Student and Alumni Service Center and the Student Self-Government at the European University.
The tournament was conducted in three rounds, where in the first round, Georgian students and members of the clubs competed with each other. In the second round, the competition was held between non-Georgian students of the European University. As a result of both stages, 4-4 best players were revealed, who faced each other in the final third round of "Super Cup”, held on June 7.
The European University Table Tennis Tournament winner is Indian student Anchith Mathews, The second place went to Georgian student Kakhaber Gogokhia, also a member of the European University Futsal Club. The third place went to Ukrainian student Mahmoud Hussein.
These three were awarded medals and bilingual certificates from the European University, as well as the first-place winner, received a 150 GEL City Mall gift card, the second-place winner received 100 GEL, and the third-place winner received 50 GEL gift card.